Targi Wyposażenia Wnętrz IMM w Kolonii!

Ponad 1250 wystawców z całego świata, więcej niż 150 tyś. odwiedzających ze 145 krajów i prawie 250 000 m kwadratowych powierzchni wystawowej – tak w liczbach wyglądały tegoroczne Tragi Wyposażenia Wnętrz IMM w Kolonii. 6 dni pełnych inspiracji, najnowszych trendów oraz spotkań i dyskusji z topowymi designerami, projektantami i architektami.

Patrząc na zaprezentowane tendencje w najbliższym czasie w wyposażeniu wnętrz będą królowały:

kolory – typowe dla stylu skandynawskiego odcienie szarości i bieli, ale również rozbielone pastele oraz nasycone kolory kamieni szlachetnych: ciemny grant, szmaragdowa zieleń, głęboka rubinowa czerwień zestawiane zarówno razem, jak i osobno, a także tegoroczny król królów według Instytutu Pantone czyli symbolizujący optymistyczne poszukiwania Living Coral

wzory, faktury i printy nawiązujące do natury – motywy kwiatowe, roślinne i zwierzęce, które dominują nie tylko na ścianach w postaci tapet, ale również schodzą na obicia sof, kanap, foteli i meble twarde

drewno – boom na ten surowiec wciąż trwa i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się coś zmienić! Wykorzystywanie naturalnych materiałów w wyposażeniu wnętrz oraz powolny powrót do natury w wielu dziedzinach życia to wspaniała tendencja, której gorąco kibicujemy!

Jeśli natomiast chodzi o „trendy w odwrocie” to przy urządzaniu poszczególnych pomieszczeń powoli rezygnujemy z całych kompletów i zestawów  mebli  na rzecz pojedynczych, designerskich projektów, które nadają indywidualnego charakteru całemu wnętrzu. Na znaczeniu  tracą niestety regały z wieloma półkami – to chyba smutny znak, że czytelnictwo i klasyczne książki są niestety w odwrocie..

Podobno nie to ładne, co ładne, a co się komu podoba, ale zaprezentowana w Kolonii różnorodność mebli, dodatków, tekstyliów, oświetlenia, rozwiązań do domu, a także wizjonerskie koncepcje i awangardowe projekty sprawia, że każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie i cieszyć się wnętrzem na miarę swoich marzeń, potrzeb i możliwości.

Zdjęcia autorstwa: Koelnmesse

Stand: Ginger, Halle 10.2

Stand: Birkenstock, Halle 10.2

Stand: Innovation Living, Smart, Halle 7


Aktualności